fbpx

LEKTOŘI

Po dlouhé době přemýšlení, rozhovorů a výměn názorů se nám podařilo zrealizovat nápad založit malou skupinku, která bude dál šířit praktické dovednosti v oblasti tradiční čínské medicíny, především v oblasti masáží, baňkování, moxování a akupunktury. Odtud také název společnosti MABAKU (masáže, baňkování, akupunktura).

Naším cílem je zájemce nejen během studia na školách TČM, ale i po jeho absolvování, připravit na to, aby sami dokázali hned individuálně přistupovat k danému problému a nevycházet jen z indikací nebo doporučených kuchařek.

Určení seminářů je vhodné pro vážné zájemce zdravotníky (fyzio, reha atd.) i nezdravotníky (maséry), kteří se touto problematikou chtějí nadále úspěšně zabývat. Zájemci získají kompletní teoretické i praktické znalosti v duchu tradiční čínské medicíny. Aby se tento systém stal nejefektivnější, musí obsahovat základní moduly: masáže, baňkování, moxování, akupunkturu atd.

Samozřejmostí je, že se vedle praktických seminářů bude opakovat i teorie TČM. Na našich seminářích se budou opakovat nejen lokalizace bodů, ale i prohlubovat znalosti o drahách, jejich spojnicích, bočních větvích atd.


Lektorka Jacqueline Georgievová, absolventka 1. školy tradiční čínské medicíny (2014 – 2018), obor akupunktura.

Věnuje se masážím více než 8 let. Předtím byla aktivní sportovec a tak dobře rozumí tomu, co je pro tělo dobré, co tělo potřebuje a jak se stavět k problémům pohybového aparátu.

V roce 2018 se zúčastnila Mezinárodního kongresu TČM v Rotenburgu, který jí otevřel dveře k dalším možnostem rozšiřování si znalostí v oblasti TČM. Proto se rozhodla v letech 2020 – 2021 studovat Kmeny a větvě v zahraničí. Nadále se vzdělává u docenta Aljoschi Schümera v navazujících seminářích, které se konají v Německu.


Lektorka Jana Lopourová

18951241_10211523517077691_65278952557519874_n.jpg

Dlouholetá masérka a praktička TCM. Studium akupunktury ukončila 2022 v 1. škole tradiční čínské medicíny. Poslední 4 roky se aktivně zapojila do učení Vladimíra Šmejkala a asistovala    u školení. Po jeho odchodu se stala lektorkou, aby pomohla plynulému chodu na seminářích.



IN MEMORIAM

Hlavním propagátorem tradiční čínské medicíny byl Vladimír Šmejkal, dlouholetý masér a praktik, absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny (1992 – 1996).

Více než 20 let byl lektorem 1. školy tradiční čínské medicíny v Praze, kde také založil Integrovanou praxi (IP) pro studenty této školy. Vyučoval nejen základy tradiční čínské medicíny, akupunkturní dráhy a body, ale i logicky odvozoval jejich kombinace a použití při obtížích pohybového aparátu.

Vyvinul vlastní metodu terapie kombinací klasické masáže s masážemi TUINA, masážemi baňkami a dalšími znalostmi z tradiční čínské medicíny.

Studenti se k panu Šmejkalovi rádi vraceli na IP pro pokročilé. Jeho metody terapie „šité na míru“ respektují momentální zdravotní stav klienta. 

Publikoval i v časopisech Meduňka a REGENERACE.